Мудрі думки

Щоб зробити дитину розумною і розважливою, зробіть її міцною і здоровою: нехай вона працює, діє, бігає , кричить, нехай вона знаходиться в постійному русі.

(Ж.Руссо)

Найбільша помилка при вихованні - це надмірна квапливість.

(Ж. Руссо)

Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім воно здається справою знайомою й зрозумілою, а іншим - навіть легкою, і тим зрозумілішою і легшою здається воно, чим менше людина з ним знайома теоретично і практично.

(К.Ушинський)

Нехай дитя пустує і проказує, лише б його витівки і прокази не були шкідливі і не носили на собі відбитки фізичного і морального цинізму; нехай воно буде нерозважливим, необачним, лише б воно не було нерозумним і тупим, мертвота ж і безжиттєвість найгірше.

(В Бєлінський)

Головний зміст і мета сімейного життя - виховання дітей. Головна школа виховання дітей - це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері.

(Сухомлинський В. А.)

Батьки  люблять своїх дітей тривожною і поблажливою любов'ю, яка псує їх. Є інша любов, уважна та спокійна, яка робить їх чесними. І така справжня любов батька.

(Д.Дідро)

Немає нічого марного і навіть шкідливого, як повчання, хоча б і самі кращі, якщо вони не підкріплюються прикладами, не виправдовуються в очах учня всією сукупністю навколишнього його дійсності.

(В. Г. Бєлінський)

Виховання, головним чином, повинно засіяти наші серця корисними для індивіда і суспільства звичками. 

(К. Гельвецій)

Хто береться давати настанови, повинен вважати себе вправнішим тих, кому він їх дає: найменша його похибка заслуговує осуду. 

(Р. Декарт)

Дитина найбільше потребує вашої любові як раз тоді, коли вона менше всього її заслуговує.

(Ерма Бомбек)

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.

(В. А.Сухомлинський)

Гра є, по суті, ріст організму.

(Стенлі Холл)

Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми.

(Антон Семенович Макаренко)

Вундеркінди, як правило, діти батьків з багатою уявою.

(Жан Кокто)

З дітьми не було б жодних проблем, якщо б їм потрібно було рубати дерева, щоб забезпечити енергією телевізор . Білл Вон

Дітям потрібні не повчання, а приклади.

Жозеф Жубер

Учень - це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити, а запалити факел може лише той, хто сам горить.

(Плутарх)