Есе "Формула мого успіху»

Де успіх бере початок? Хто підкаже рецепт, дасть точну формулу?

Кожний ранок   я відкриваю двері свого кабінету, сідаю в крісло завідувача, і ніби відкриваю нотний зошит, уважно вивчаю ноти і починаю виконувати партію керівника колективу – непростого, цікавого і невгамовного.                                                   

Необхідно, щоб інструмент, на якому ти виконуєш п’єсу, був добре налаштований, інакше музика буде звучати жахливо,  навіть якщо ти і граєш все точно по нотам. А для того, щоб налаштувати інструмент, необхідно бути кваліфікованим спеціалістом, а саме головне: розуміти, що успіх слід вимірювати не стільки своєю посадою, положенням, якого досяг у житті, скільки тими перепонами, які ти переборов.

Який вибрати лад? Мажор чи мінор? Ну, звичайно, мажор! Все в житті повинно бути яскравим, життєстверджуючим! Але раптом з’явилися мінорні нотки. А як без них? Без них нічого не вийде…

А в якому темпі повинен звучати мій твір? Тут головне – вибрати оптимальний варіант. Якщо темп буде занадто швидкий, то може статися так, що  до кінця п’єси керувати буде нічим або ніким. А якщо занадто повільний, то до кінця п’єси всі слухачі заснуть, так і  не почувши, чим все закінчилося. Вибираю  «moderato».

Ритм? Ну, напевно, в ритмі маршу….Але це одноманітно. Краще в темпі вальсу. Ні, дуже небезпечний темп, можна впасти від запаморочення. А якщо в ритмі польки? Весело! А може краще хоровод? Вибір великий….думаю, що все ж таки краще орієнтуватися по ситуації, адже різноманітність ритмів музики дозволяє це зробити!

Діапазон виконання… А ось тут необхідно враховувати максимальні можливості виконавця. Провести аналіз, моніторинг якості процесу, кадрів, педагогічну діагностику, соціологічне опитування батьків…Складна робота, але її необхідно виконати грамотно  і цікаво, тоді і пісня буде звучати гарно, звучно і ніхто не зірве голос. З деякими виконавцями необхідно позайматися додатково, голосові можливості при правильному підході розвиваються. Розспівається голос і зазвучить зовсім по-іншому. А такі виконавці є в кожному колективі.

Відчуваю, що п’єса  в моєму виконанні подобається не всім, деякі слухачі йдуть, не дослухавши музику до кінця…

Я не можу вам дати точну формулу успіху, але готова запропонувати формулу невдачі: попробуйте всім сподобатися!

Коли ти стаєш диригентом і береш в руки свою чарівну паличку, необхідно думати чи чують виконавці один одного, чи кожен захопився тільки своєю грою? І ось зараз, в цю саму хвилину починаєш чітко розуміти, що твій успіх, успіх керівника, диригента залежить від успіху кожного окремо, від тих, хто поряд з тобою, від успіху колективу в цілому.

І тому секрет успіху заключається в умінні зрозуміти точку зору іншої людини і дивитися на речі з її і своєї точки зору.

 

Закінчився робочий день, зачиняються двері кабінету, я йду додому. Йду, пригадуючи минулий день, я посміхаюсь, а музика продовжує звучати…