Музичний розвиток дошкільнят

Ефект виховної ролі музики, а також спрямованість і характер її соціального впливу представляються найважливішими критеріями, що визначають суспільну значимість музики, її місце в системі духовно -культурних цінностей у дітей.

Сьогодні, коли світ музики представлений надзвичайно широким спектром різних стилів і напрямків, особливо актуальною стає проблема виховання у слухача доброго смаку, здатного відрізняти високохудожні зразки музичного мистецтва від низькосортних. Тому дуже важливо сформувати у кожного покоління високі духовні потреби і різнобічні художні здібності. Для цього необхідно в повсякденній практиці музичного навчання і виховання дітей використовувати високохудожні зразки музики різних культур і, звичайно, музику свого народу.

Музиці відводиться особлива роль у вихованні дитини. З цим мистецтвом людина стикається від народження, а цілеспрямоване музичне виховання він отримує в дитячому саду - а в подальшому і в школі. Музичне виховання є одним із засобів формування особистості дитини. У музичному вихованні сприйняття музики дітьми є провідним видом діяльності. І виконавство, та творчість дітей базується на яскравих музичних враження. Відомості про музику так само даються в опорі на її «живе» звучання. Розвинуте сприйняття збагачує всі музичні здібності дітей, всі види музичної діяльності сприяють розвитку здібностей дитини.