ЗВІТ

про стан охорони праці, безпеки життєдіяльності

за 2022 – 2023 навчальний рік

 

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу дошкільної освіти №8 «Золотий ключик» Нетішинської міської ради спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я працівників та дітей відповідно до створення безпечних умов праці, навчання та виховання. 

Нормативно-правовим підґрунтям організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі дошкільної освіти є ряд документів: 

vЗакони України:

ü«Про охорону праці»;

ü«Про охорону дитинства»;

ü«Про дорожній рух»;

ü«Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. №2136-IX.

Кодекс законів про працю.

Кодекс цивільного захисту України.

Наказ МОН України від 15.08.2016 р. №974 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України».

Наказ МОН України від 26.12.2017 р. «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти».

Наказ МВС України від 09.07.2018 р. №579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд ЦЗ».

Лист МОН України від 14.02.2019 р. №1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Лист МОН  України від 02.04.2022 р.  №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні».

Лист МОН  України від  20.06.2023 р. №1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та облаштування укриттів».

 Лист ДСНС України від 14.06.2022 р. №03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти.

 

Постанова КМУ від 17.04.2019 р. №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» (із змінами).

Згідно рекомендацій щодо роботи з охорони праці в ЗДО №8 створена служба охорони праці, розроблено Положення про службу охорону праці. На початок навчального року наказами керівника визначаються відповідальні за дотримання вимог охорони  праці, техніки  безпеки, безпеки  життєдіяльності, пожежну безпеку, електробезпеку. Створені постійно діючі комісії з питань охорони праці. Адміністрація та працівники закладу проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності відповідно до графіку 1 раз на 3 роки.

З метою підвищення рівня охорони праці у закладі проводяться необхідні заходи: організовано роботу з підготовки закладу до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період, затверджено акт перевірки готовності закладу до нового навчального року, складено акти обстеження приміщень та будівель, акти випробування спортивного обладнання, акти випробування малих форм на дитячих майданчиках, акти-дозволу на проведення занять у музичній, спортивній залах, міні-центрі «Смайл» та акти-дозволи на роботу харчоблоку, пральні.

Приведено у відповідність посадові та робочі інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності своєчасно проводяться та реєструються у відповідно оформлених журналах. Також проводяться цільові та позапланові інструктажі, зокрема про дії у надзвичайних ситуаціях, під час проведення свят та розваг, ремонтних робіт та ін.

Робота щодо охорони життя та здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму проводиться за такими напрямами:

ü  створення безпечних умов життєдіяльності дітей у приміщеннях та на ігрових майданчиках ЗДО;

ü  попередження дорожньо-транспортного травматизму;

ü  забезпечення протипожежної безпеки;

ü  попередження побутового травматизму;

ü  запобігання травмуванню дітей через недогляд працівників ЗДО та батьків.

У листопаді 2022 року та квітні 2023 року проведено Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності дитини. Щорічно проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху.  

Впродовж Тижнів в закладі дошкільної освіти проводились тематичні та інтегровані заняття, бесіди, розваги, різноманітні ігри (дидактичні, рухливі, сюжетно-рольові, конструктивно-будівельні, ігри-драматизації), спостереження, дослідницька діяльність.

Консультації, поради, пам’ятки для батьків проходили в онлайн-режимі та через поширення інформації у вайбер-групах: консультації: «Безпека на дорозі», «Як навчати дітей правил пожежної безпеки», «Що дитина повинна знати про війну», «Мінна небезпека», пам’ятки: «Небезпека в побуті», «Це повинен знати кожний» тощо.

Усі заходи, які проходили в рамках тижнів основ безпеки життєдіяльності та дорожнього руху сприяли усвідомленню значення безпеки життєдіяльності дітей, допомогли дітям, їх батькам і працівникам закладу дошкільної освіти узагальнити свої знання про вміння діяти у надзвичайних ситуаціях та про значення здоров’я і безпеки в житті людини.

Інформаційним матеріалом для дітей є оформлені в кожній віковій групі куточки з охорони життя та безпеки дошкільників, у загальних приміщеннях закладу оформлено осередки з безпеки життєдіяльності «Безпека дорожнього руху», «Обережно, вогонь», «Безпека в побуті» (динамічні ігрові макети, за допомогою яких діти в ігровій формі практично засвоюють набуті знання), стенди «Охорона праці», «Цивільний захист».

Випадків дитячого, виробничого та побутового травматизму за зазначений період не зафіксовано.

У зв’язку з воєнними діями в Україні найбільша увага у закладі приділяється заходам безпеки в разі надзвичайної ситуації. У ЗДО №8 розроблено та затверджено План реагування на надзвичайні ситуації та маршрути евакуації для груп під час тривожної сирени, алгоритм дій учасників освітнього процесу при отриманні сигналів сповіщення «Увага всім» та «Повітряна тривога». Затверджено та введено в дію наказом по ЗДО №8 від 31.08.2022 р. №131 Інструкцію №10 з охорони праці та безпеки життєдіяльності щодо дій під час сигналу  «Повітряна тривога», артилерійських обстрілів, мінометних обстрілів, авіаційних нальотів, правил  поводження з вибухонебезпечними предметами,  невизначеними предметами та речовинами в умовах воєнного стану.

Забезпечується захист учасників освітнього процесу, зокрема їх укриття у захисній споруді цивільного захисту. Силами працівників закладу підтримується належний стан укриття, облаштовано окремі приміщення для дітей вікових груп на випадок повітряної тривоги, ігрові та розвивальні осередкиЄ в наявності штучне освітлення, ліхтарі, свічки, доступ для маломобільних груп населення (пандус), ємності з запасами питної води, засоби надання медичної допомоги, первинні засоби пожежогасіння, контейнери для зберігання харчових продуктів, продукти харчування першої необхідності, проведено інтернет.

Забезпечуються умови для  проходження працівниками профілактичних медичних оглядів. Впродовж звітного періоду відслідковується стан дотримання працівниками вимог з охорони праці. Заклад в достатній мірі забезпечений необхідним м¢яким інвентарем, обладнанням, посудом, миючими та дезінфікуючими засобами. Забезпечувались безпечні умови праці, обладнання робочих місць підтримувалось у справному стані. Проводяться виплати за шкідливі умови праці та надаються додаткові  відпустки за результатами атестації робочих місць.

Приписи Державної служби України з надзвичайних ситуацій виконуються. В повній мірі приміщення закладу забезпечено первинними засобами пожежогасіння. Шляхи евакуації забезпечено евакуаційним освітленням, будівля захищена від прямих попадань блискавки. Приміщення ЗДО обладнані автоматичною пожежною сигналізацією. Проблемним питанням залишається відсутність системи пожежної сигналізації в ПРУ. На даний час функції замовника передано УКБ, виготовляється проєктно-кошторисна документація на виконання робіт.

Відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку» у ЗДО №8 проводяться інструктажі з пожежної безпеки, про що ведеться відповідна документація. На випадок надзвичайних ситуацій в закладі розроблені плани евакуації працівників та вихованців. Щорічно здійснюється передплата на газету «Служба порятунку Хмельниччини».

 

За період з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року на охорону праці витрачено 396 248,09 грн. з 01.01.2023 року по 31.10.2023 р.  – 271 462,06 грн.