Стратегія розвитку 

закладу дошкільної освіти №8 "Золотий ключик" Нетішинської міської ради

на 2023 - 2027 рр.


Download
Стратегія розвитку ЗДО №8 на 2023-2027 р
Adobe Acrobat Document 823.2 KB


ВСТУП

Становлення України як демократичної держави, входження її в єдиний європейський простір зумовлюють прогресивні зміни у стратегії розвитку національної системи  дошкільної освіти, яка має бути максимально адаптована до змін, що відбуваються в економіці та суспільстві.

Дошкільна освіта як перша самоцінна ланка має гнучко реагувати на сучасні соціокультурні запити, збагачувати знання дитини необхідною якісною інформацією, допомагати їй реалізувати свій природний потенціал, орієнтуватися на загальнолюдські та національні цінності.

Дошкільна освіта - цілісний процес, спрямований на:

- забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;

- формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.

Головна мета дошкільної освіти – виховувати зрілу особистість, в якої сформовані дитячий світогляд, прагнення домогтися успіху, впевненість у собі, почуття власної гідності, емоційна сприйнятливість та вольові риси характеру.

Завданнями дошкільної освіти є:

● збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини;

● виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

● формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

● виконання вимог дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

● здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.

У Стратегії враховано  пріоритетні завдання роботи закладу дошкільної освіти, організаційні шляхи їхньої  реалізації, обґрунтовано ресурсні потреби та умови реалізації ціннісних пріоритетів особистості. Вона спрямована у площину відкритості закладу, зумовлює модернізацію факторів, від яких залежить якість освітнього процесу, зміст, методи, форми навчання, розвитку і виховання, система контролю та оцінювання, управлінські рішення, відповідальність педагогічних працівників.

Науково-методична проблема, над якою працює заклад дошкільної освіти «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина».

 

Терміни і поняття, які використовуються:

Стратегія - це загальний, недеталізований план, що охоплює довготривалий проміжок часу, спосіб досягнення важливої мети.

SWOT-ана́ліз - застосовується у процесі стратегічного планування, що полягає в розділенні чинників і явищ на чотири категорії:

  • сильних (Strengths),
  • і слабких (Weaknesses) сторін проєкту,
  • можливостей (Opportunities), що відкриваються при його реалізації,
  • та загроз (Threats), пов'язаних з його здійсненням.

Місія - об'єднавча ідея, яка допомагає розставити пріоритети, сприяє розвитку всередині організації та допомагає з'ясувати стратегію розвитку.

Візія - це бачення уявного майбутнього організації, те ким вона хоче бути. Візія описує стан, в якому повинна опинитися організація - ідеальна мета.

Цінності - це  уявлення, явища, поняття, вимоги, що притаманні людині, спільноті.

Стратегічні цілі – цілі, які визначають стратегічний план. 

Стратегі́чне планува́ння - це довгострокове планування на основі проміжних цілей. Стратегія визначається головною ціллю та проміжними цілями, які дозволяють досягнути головної цілі.

 

Діти з ООП – діти з особливими освітніми потребами.