АЛГОРИТМ ДІЙ

 директора  закладу дошкільної освіти №8 «Золотий ключик»

Нетішинської міської ради

у випадку виявлення у здобувача дошкільної освіти та/або працівника ЗДО  ознак гострого респіраторного захворювання

 

Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021 8 затверджено Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Керівник ЗДО в межах компетенції має забезпечити виконання зазначеної Постанови. До початку навчального року необхідно визначити порядок відокремлення осіб, у яких виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, від інших здобувачів освіти та працівників, а також процедуру інформування батьків (інших законних представників дитини) та консультування з ними і сімейними лікарями/органами управління охороною здоров'я для прийняття узгодженого рішення щодо направлення дітей (з батьками або іншими законними представниками дитини) додому або (за наявності підстав) щодо направлення вихованців /педагогів/працівників до закладу охорони здоров'я.

 

І. Дії директора ЗДО №8 у випадку виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання

1. Якщо у дитини зафіксовано температуру 37,2ºС і вище впродовж дня, вихователь викликає сестру медичну старшу та одягає на дитину медичну маску.

2. Сестра медична старша відводить дитину до ізолятора. По телефону викликає батьків дитини, завідувача.

3. Переконайтеся в тому, що батьки знають, як зв'язатися з сімейним лікарем.

4. Сестра медична старша або вихователь групи  має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на СОVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, відповідальна особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

5. Сестра  медична старша  особа має надіслати екстренне повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

6. Сестра  медична старша реєструє випадок в журналі реєстрації форми 060/о.

7. Після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

8. Сестра  медична старша співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

·                    які разом знаходилися у одному груповому приміщенні;

·                    які знаходилися разом в одному приміщенні (групі);

·                    які контактували в побуті.

9. Ніхто з працівників, у тому числі сестри медичні старші, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком СОVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють СОVID-19, задля збереження лікарської таємниці.

Обов'язок закладу дошкільної освіти - запобігати булінгу та стигматизації у зв'язку з СОVID-19.

 

 АЛГОРИТМ ДІЙ

 директора  закладу дошкільної освіти №8 «Золотий ключик»

Нетішинської міської ради

у випадку отримання позитивного тесту на SARS-CoV-2

у здобувача дошкільної освіти

 

У випадку отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV-2 здобувача дошкільної освіти необхідно:

1. Забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення ЗДО №8.

 3. За групою, яка є контактною, організувати постійне спостереження медичним персоналом.

4. Якщо захворювання на СОVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор  може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох груп або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох  групах.

5. Сестра  медична старша має співпрацювати з  епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

 

АЛГОРИТМ ДІЙ

у випадку хвороби на СОVID-19 працівника ЗДО №8  

 

Якщо захворів працівник закладу на СОVID-19:

1. Працівники, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на СОVID-19, постійно використовують засоби індивідуального захисту, перебувають на своєму робочому місці (забороняється пересування по закладу).

2. Якщо температура, кашель, нежить у працівника закладу з'явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров'я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на СОVID-19.

3. У приміщенні, де знаходився хворий працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.