Порядок

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та

відповідальність осіб, причетних до булінгу

 

1.  Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 №2657-VІІІ та з метою визначення процедури реагування на доведені випадки булінгу у ЗДО №8, забезпечення гарантованого виконання вимог чинного законодавства і недопущення порушень у сфері освіти.

1.2. Булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

2. Порядок реагування на доведені випадки булінгу

2.1. Після отримання заяви про випадок булінгу у закладі впродовж одного робочого дня створюється комісія для проведення розслідування, склад якої затверджується наказом по закладу.

2.2. Комісія проводить розслідування випадку булінгу впродовж трьох робочих днів.

2.3. За результатами проведення розслідування проводиться засідання комісії з розгляду випадку булінгу для прийняття рішення (оформлюється протокольно з оригіналами підписів всіх членів комісії).

2.4. З рішенням та рекомендаціями комісії з розгляду випадку булінгу під підпис ознайомлюються їх виконавці   та  фіксуються  в  журналі  реєстрації  рішень  комісії  з  булінгу.

2.5. Про результати розгляду заяви про випадок булінгу повідомляють заявника, Службу у справах дітей, уповноважений підрозділ органу Національної поліції України (ювенальну поліцію).

3. Відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

3.1. Відповідальність  за  булінг  (цькування)  встановлена  статтею  173  п.  4 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:

«Стаття 173 п.4» . Булінг (цькування) учасника освітнього процесу.

3.2. Булінг  (цькування) – пункт 1.2  -  тягне  за собою  накладення  штрафу  від п’ятдесяти  до  ста  неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

3.3. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно  впродовж  року  після  накладення  адміністративного  стягнення,  тягне  за  собою  накладення  штрафу  від  ста  до  двохсот  неоподатковуваних мінімумів  доходів  громадян  або  громадські  роботи  на  строк  від  сорока  до шістдесяти годин.

3.4. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або  неповнолітніми  особами  віком  від  чотирнадцяти  до  шістнадцяти  років,  тягне  за  собою  накладення  штрафу  на  батьків  або  інших законних представників дитини,  від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

3.5. Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або  неповнолітньою  особою  віком  від  чотирнадцяти  до  шістнадцяти  років,  тягне за собою накладення штрафу на батьків або  інших законних представників дитини, від ста до  двохсот  неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян  або  громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

3.6. Неповідомлення директором закладу  уповноваженим  підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу  -  тягне  за  собою  накладення  штрафу  від  п’ятдесяти  до  ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.